تصویر لود شونده

راهنمای گردشگری سلامت

(0 بررسی)
رایگان
دوره راهنمای گردشگری سلامت

دوره راهنمای گردشگری سلامت

دوره راهنمای تور سلامت جهت آموزش اصول و مبانی راهنمایی در تورهای سلامت و درمانی بوده و مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می باشد .

راهنمایان مجرب و آموزش دیده در حیطه گردشگری سلامت می توانند هم برای بیماران و همراهاشان و نیز افرادی به دنبال حفظ سطح سلامتشان هستند، خدمات راهنمایی ارائه کنند.گردشگری سلامت، از جای شناخته شده ­ای در میان گونه های گرشگری برخوردار است. از طرفی مقوله سلامت بسیار حساس است و بدون تحقیق و بررسی، استفاده از خدمات گردشگری سلامت اثربخشی نخواهد داشت.

لازمه صدور کارت راهنمای گردشگری سلامت رسمی، گذراندن موفقیت آمیز این دوره است .

شرکت در دوره راهنمای گردشگری سلامت

دوره راهنمای گردشگری سلامت

 شرایط و ضوابط شرکت در دوره 

توجه داشته باشید ثبت نام در دوره به عنوان رزرو تلقی شده و پس از تعیین شهریه توسط سازمان میراث، جهت ثبت نام با فراگیران تماس گرفته خواهد شد.

محتوای دوره راهنمایان گردشگری سلامت (راهنمایان تور سلامت ):

ردیفعنوان دروس تورلیدری گردشگری سلامت
1مبانی گردشگری سلامت
2آشنایی با قوانین بین المللی صنعت گردشگری سلامت
3راه اندازی بخش IPD در بیمارستان ها
4مدیریت گشت های سلامت
5اخلاق و حقوق پزشکی
6زبان تخصصی
7بازاریابی گردشگری سلامت
8مقاصد گردشگری درمانی

 

□ مدارک لازم دوره راهنمای گردشگری سلامت:

 1. کپی از تمام صفحات شناسنامه
 2. کپی کارت ملی
 3.  کپی مدرک تحصیلی (حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی )
 1. 2 قطعه عکس

مدارک فوق قابل ارائه در اولین جلسه کلاس نیز می باشد .

همچنین فراگیران عزیز می توانند در بخش پروفایل کاربری خود از طریق بخش ارسال و دریافت مدارک اسکن مدارک شناسایی اشاره شده را بارگذاری کرده و 2 قطعه عکس خود را هنگام حضور در کلاس به مسئولین آموزش تحویل دهند .

گواهی دوره :

با گواهینامه متعبر از : سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری .

توجه: این گواهی قابل ترجمه و استفاده در کشورهای دیگر نیز می باشد .

مزایا و تسهیلات دوره تور لیدری سلامت :

o برخورداری از اساتید مجرب در صنعت گردشگری،

o محیط آموزشی مجهز و مناسب

o کادر آموزشی مجرب

o برخورداری از بانک سوالات آزمون جامع و سوالات تالیفی از منابع آزمون جامع

o ارائه کلیه خدمات آموزشی (به غیر از کلاس حضوری) از طریق وب سایت آموزش آتالند

o امکان کاریابی موثر از طریق بخش کاریابی سایت آتالند

□ محل تشکیل دوره راهنمای گردشگری سلامت :

دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران

 

جزوات آموزشی :

جزوات آموزشی را می توانید از بخش فروشگاه توریسم دانلود کنید . همچنین با توجه به ارائه نمونه سوالات تالیفی از منابع آزمون ، آتالند بیشترین تعداد شرکت کننده و قبولی را در آزمون های جامع کشوری دارد.

نحوه ثبت نام:

ثبت نام آنلاین( توصیه می شود ) :

ثبت نام دوره به صورت رزرو می باشد و پس از ثبت نام با فراگیران جهت هماهنگی تماس گرفته خواهد شد.

پیشنهاد می شود با کلیک بر روی دکمه ثبت نام در بالای همین صفحه، ضمن عضویت در سایت از تخفیف ویژه ثبت نام آنلاین پس از رزرو و در هنگام پرداخته شهریه برخوردار شوید. در ضمن با عضویت در سایت کلیه برنامه های آموزشی و نمرات را از طریق نام کاربری دریافت خواهید نمود .

شرایط اختصاصی :

 1. شرط صدور گواهینامه پایان دوره از سازمان میراث فرهنگی، ارائه مدرک حداقل کارشناسی برای راهنمایان گردشگری سلامت می باشد .
 2. شهریه پرداخت شده در صورت انصراف دانشجو تایک هفته قبل از شروع دوره با کسر 10% و در هفته آخر با کسر 30% و در هفته برگزاری دوره با کسر 50% ، قابل بازگشت خواهد بود. انصراف دانشجو پس از جلسه اول برگزاری دوره امکان پذیر نخواهد بود .
 3. میزان غیبت مجاز در هر درس 17/3 کل ساعات هر درس خواهد بود .
 4. نمره قبولی برای هر درس 12 و جهت دریافت گواهینامه کسب معدل حداقل 12 الزامی خواهد بود .
 5. غیبت در امتحان هر درس به منزله نمره صفر برای درس مذکور خواهد بود .

در ادامه به شرح برخی درس های این دوره پرداخته ایم

 1. شناخت صنعت گردشگری

فعالیت در بخش های مختلف صنعت گردشگری، بدون آشنایی با بخش های مختلف آن امکان پذیر نخواهد بود. آشنایی با تاریخچه، تعاریف و مفاهیم مربوط به صنعت گردشگری، مدیریت اثرات آن، انواع بازارهای گردشگری، اجزای سفر و … از مباحث در نظر گرفته شده در این عنوان درسی می باشد.

 1. شناخت اماکن تاریخی ایران

جاذبه های تاریخی از عوامل عمده سفر به ایران و نیز انگیزه بسیاری از سفرهای داخلی است. آشنایی با علم باستان شناسی ، تاریخ و روش های مطالعه آن، آغاز دوره تاریخی در ایران، بررسی دوره ایران باستان ، بررسی دوران اسلامی ایران و نیز ادوار معاصر مطالبی است که در این درس بیان می شود.

3 . آشنایی با فرهنگ و اقوام ایران زمین

تعامل با گردشگران و جامعه میزبان نقش اصلی یک راهنما است. بنابرین مردم شناسی و آشنایی با مفهوم فرهنگ برای وی اجتناب ناپذیر خواهد بود. همچنین قومیت های مختلف ایرانی و فرهنگ های خاص هر یک، در کنار انسجام فرهنگی ملی، خود از عمده ترین جاذبه های گردشگری ایران تلقی می شود. سیر شکل گیری نظام عشایری، مناطق مختلف فرهنگی ایران، ویژگی ها و جاذبه های اقوام ایرانی، آداب و رسوم و… برخی از عناوین این ماده درسی است.

 1. زبان تخصصی

آشنایی با اصطلاحات انگلیسی مرتبط با توانایی راهنمایان، شهرهای مهم توریستی ایران، هنر و معماری ایران، تاریخ و فرهنگ ، آداب و رسوم و نیز متون عرفانی و اسطوره ای، برای یک راهنما به ویژه راهنمای تورهای ورودی، لازم و ضروری است. شایان ذکر است راهنمایان غیر انگلیسی زبان نیز باید در حد قابل قبولی با عناوین یاد شده آشنایی داشته باشند.

 1. شناخت روحیات ملل

درس شناخت روحیات ملل، درباره خصوصیات رفتاری ملت ها صحبت می کند. آشنایی با روحیات و ویژگی های رفتاری سایر ملل (مردم آسیای جنوبی و خاورمیانه، مردم اروپا، آفریقا و آمریکا) و نیز آشنایی با ویژگی ها و خلقیات مردم ایران، موجب برقراری ارتباط موثر هم در نقش جامعه میزبان و هم در جایگاه میهمان خواهد بود.

6.فنون و مهارت های تورگردانی

به جرات می توان گفت مهارت تورگردانی مهم ترین مهارتی است که یک راهنمای تور باید بر آن تسلط کامل داشته باشد. تعریف و مفهوم انواع تور و تورلیدر، شیوه برنامه ریزی و کنترل سفر، گزارش نویسی، مدیریت بحران در سفر، اشراف بر شرح وظایف و مسئولیت ها، روانشناسی گردشگری و … عمده مسئولیت های یک راهنمای تور است.

 1. بهداشت سفر و کمک های اولیه

سلامت و امنیت مسافران در سفر بسیار اهمیت دارد؛ بنابرین آشنایی با بهداشت عمومی و بهداشت سفر، بیماری های رایج در سفر (ناشی از تغییر مکان و جابجایی)، تغذیه مناسب سفر و از همه مهم تر کمک های اولیه و فوریت های پزشکی برای مقابله با شرایط تهدید کننده حیات بسیار ضروری است.

 1. اخلاق حرفه ای گردشگری و الگوهای رفتاری

اشراف بر تعاریف و اصول استاندارد های بین المللی اخلاق حرفه ای، آداب و احکام سفر (کدهای اخلاقی در گردشگری)، ویژگی رفتاری مشاغل مختلف در صنعت توریسم (میهمان نوازی، سلامت رفتاری، رعایت حقوق گردشگران و …) برای یک راهنمای تور، به عنوان حلقه ارتباطی میان مسافران و جامعه میزبان، امری اجتناب ناپذیر است.

ویژگی های دوره

 • درس 0
 • آزمونها 0
 • سطح مهارت تخصصی کاربردی
 • زبان فارسی
 • دانشجو 19
 • گواهی نامه بله
 • ارزیابی خود
برنامه درسی خالی است
کارنامه شما به شرح زیر میباشید : تورلیدری : مثال1 : 19/75 مثال 2: 19/25

نظرات

میانگین امتیاز

0
0 امتیاز

جزئیات امتیاز

5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%