تصویر لود شونده

تورلیدری – جمعه ها

(0 بررسی)
2,500,000 1,325,000
راهنمای تور

دوره تورلیدری روز های جمعه :

پیش از ثبت نام، شرایط دوره را کامل مطالعه نمایید:

در میان افراد فعال در صنعت گردشگری، راهنمایان تور یا تور لیدری به عنوان یکی از اصلی ترین افراد در مواجهه با گردشگران قرار دارند.بر اساس تعریفی که انجمن راهنمایان تور اروپا (EFTGA) از راهنمایان تور ارائه کرده است « راهنمای تور کسی است که گروه ها و یا بازدید کنندگان انفرادی داخلی یا خارجی را در سایت های تاریخی ، موزه ها و یا بناهای یادبود یک شهر یا منطقه راهنمایی می کند و تفسیری الهام بخش و سرگرم کننده از میراث فرهنگی و طبیعی و محیط زیست، به زبان مورد انتخاب بازدید کننده ارائه می دهد.»


مهلت ثبت نام:    1398/11/02     تاریخ شروع دوره:   1398/11/25

         ثبت نام آنلاین (اقساط) از طریق سایت آتالند (نرخ شهریه 2.500.000 تومان)

 کد دوره 75 


دوره تور لیدری (راهنمای تور) جهت یادگیری فنون و تکنیک‌های راهنمایی در تورهای داخلی وخارجی بوده و مورد تایید وزارت گردشگری و میراث فرهنگی است.

 محتوای دوره تورلیدری (راهنمایان تور ):

سایر دروس دوره تور لیدری :

زمان برگزاری کلاس :

 • روزهای جمعه از ساعت 9 الی 16

محل تشکیل کلاس های دوره تور لیدری

دانشگاه هنر، بالاتر از چهار راه ولیعصر، روبه روی خیابان بزرگمهر

(دسترسی از طریق ایستگاه مترو و اتوبوس چهارراه ولیعصر)

-اسکن مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره تور لیدری :

 1. شناسنامه
 2. کارت ملی
 3. مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی
 4. دو قطعه عکس پرسنلی

می‌توانید اسکن مدارک را در بخش ارسال و دریافت مدارک پروفایلتان قرار دهید. پرونده فراگیران آتالند به صورت الکترونیکی است.

گواهی دوره:

گواهینامه دوره تور لیدری یا راهنمای تور
تور لیدری راهنمای گردشگری

 

گواهی شرکت در دوره از وزارت گردشگری و میراث فرهنگی (قابل ترجمه و استفاده در سایر کشورها) ارائه خواهد شد.

امتحانات دوره راهنمایان تور :

آزمون جامع به صورت سراسری و در مرداد و بهمن ماه هر سال برگزار می شود. آزمون جامع این دوره : مرداد 99

آزمون مصاحبه زبان در طول دوره برگزار می شود و اطلاع رسانی آن از طریق موسسه خواهد بود.

امتحانات پایان ترم موسسه که بعد از اتمام کلاس ها برگزار می گردد.

اعطای گواهینامه پایان دوره منوط به قبولی فراگیران در هر سه آزمون می باشد.

نمونه سوالات دروس دوره تورلیدری:

آموزش توریسم آتالند با تهیه سوالات و جزوات با محوریت آزمون جامع ، برای ارتقای کیفیت دوره آموزشی تلاش می کند. برای تهیه نمونه سوالات تالیفی و آزمون جامع این دوره می توانید به بخش فروشگاه در سایت مراجعه نمایید.

نحوه ثبت نام :

با کلیک بر روی ثبت نام در انتهای صفحه ضمن عضویت در سایت، در این دوره ثبت نام کنید. برای رفاه حال فراگیران عزیز، امکان ثبت نام به صورت اقساط (بدون نیاز به چک) فراهم است:

شهریه مصوب دوره 2.500.000 تومان است و فراگیران با پرداخت مبلغ زیر به عنوان قسط اول  (از نوار ابزار در انتهای همین صفحه)  قسط اول شهریه دوره آموزشی خود را واریز می کنند.، پرداخت قسط دوم تا دو ماه بعد از شروع دوره و تسویه قسط آخر در زمان ثبت نام ازمون جامع می باشد .

در ضمن با عضویت در سایت کلیه برنامه های آموزشی را دریافت خواهید نمود .

در صورت تمایل به ثبت نام از طریق کارت به کارت ،واریز شهریه به کارت 5054161005639400 بانک گردشگری به نام اقای حسین خانمحمدی امکان پذیر است. پس از واریز جهت هماهنگی با موسسه تماس بگیرید.

می توانید از امکان چت سایت استفاده کنید. همچنین تلگرام آموزش با شماره 09197667725  جهت ارتباط شما فراگیران در صورت نیاز به مشاوره می باشد.

درآمد یک تور لیدر (راهنمای تور):

متوسط درآمد یک راهنمای تور  کارت دار در تهران روزانه مبلغی حدود 305.000 الی 360.000 تومان در سال 1398 است. توجه داشته باشید که

معیارهای پرداختی به راهنما در آشنایی با زبان‌های خارجی، مدیریت تور، تسلط بر اطلاعات فرهنگی و تاریخی و شناخت جاذبه‌ها و… است.

همچنین با افزایش تجربه و سابقه کار به همراه حسن شهرت این مبلغ و تعداد تورها افزایش می یابد.

درآمدهای جانبی از مبالغی که از همکاری با فروشگاه ها و بازاچه ها و برگزاری بازدیدهای ضمن تور محقق می‌شوند.

هزینه‌ای که بابت شرکت در دوره‌های راهنمای تور (تور لیدری) پرداخت می‌شود با برگزاری اولین تور، جبران می‌شود.

می توان گفت شرکت در دوره های آموزشی صرف هزینه نیست، بلکه نوعی سرمایه گذاری و آینده نگری است.

برای بهبود درآمد خود، توصیه های آتالند به فراگیران و فارغ التحصیلان دوره تورلیدری (راهنمای تور)

را از طریق لینک زیر مطالعه نمایید:

توصیه های آتالند به فراگیران دوره راهنمای تور 

شرایط شرکت در دوره تور لیدری :

1- دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی برای شرکت در دوره الزامی است. (یا گواهی اشتغال به تحصیل حداقل ترم آخر کارشناسی).

2- غیبت بیش از 1/4 در هر کدام از کلاس‌ها مجاز نیست و فراگیر متعهد به شرکت در کلاس‌ها است.در صورتی که فراگیر در یک یا چند درس از دوره مربوطه غیبت کامل داشته باشد، برای حضور مجدد در کلاس، ملزم به ثبت نام و پرداخت شهریه کلاس مربوطه می باشد.

3-شهریه پرداخت شده در صورت انصراف دانشجو تا 14 روز قبل از شروع دوره با کسر 10% و 8 روز مانده به شروع دوره با کسر 30% و 3 روز مانده به شروع دوره با کسر 50% ، قابل بازگشت خواهد بود. انصراف دانشجو پس از برگزاری جلسه اول دوره امکان پذیر نخواهد بود .در صورت ثبت نام اقساط، مبلغ جریمه مطابق شرایط فوق و از کل مبلغ شهریه فراگیر محاسبه خواهد شد.

4-ثبت نام از طریق سایت، به معنی پذیرفتن شرایط دوره مربوطه است.

توضیحات بیشتر نیاز دارید؟

اطلاعات تکمیلی درباره تورلیدری را می توانید از اینجا مطالعه نمایید !

سوالات پرتکرار ما را نیز مطالعه کنید!

درباره کارت راهنمای تور بیشتر بدانید


شرح درس های تورلیدری (راهنمای تور)

1. شناخت صنعت گردشگری

آشنایی با تاریخچه، تعاریف و مفاهیم مربوط به صنعت گردشگری، مدیریت اثرات آن، انواع بازارهای گردشگری، اجزای سفر و … از مباحث این درس می باشد

2. اکوتوریسم

اکوتوریسم، سفری مسئولانه در طبیعت است. اصول و تعاریف اکوتوریسم ایران، مفهوم توسعه پایدار، فعالیت های عمده طبیعت گردی و جاذبه های آن، آشنایی با پارک های ملی و مناطق حفاظت شده عناوینی این درس است.

3. شناخت اماکن تاریخی ایران

آشنایی با علم باستان شناسی ، تاریخ و روش های مطالعه آن، آغاز دوره تاریخی در ایران، بررسی دوره ایران باستان ، بررسی دوران اسلامی ایران در این درس بیان می شود .

جاذبه های تاریخی از عوامل عمده سفر به ایران و نیز انگیزه بسیاری از سفرهای داخلی است.

4. آشنایی با میراث فرهنگی و صنایع دستی ایران

آشنایی با تعاریف و مفاهیم میراث فرهنگی، صنایع دستی و … ، آشنایی با هنر ایران قبل و بعد از اسلام، آشنایی با میراث جهانی ایران از مواردی است که یک راهنمای فرهنگی حرفه ای باید از آنها مطلع باشد.

5. معماری ایران و جهان

بررسی معماری دوره های مختلف ماقبل تاریخی، ویژگی های معماری ایران باستان، معماری دوران اسلامی و تغییرات آنها طی زمان، همچنین شهرها و اجزای آن سرفصل های این درس را تشکیل می دهند .

6 . آشنایی با فرهنگ و اقوام ایران زمین

تعامل با گردشگران و جامعه میزبان نقش اصلی یک راهنما است. بنابراین مردم شناسی و آشنایی با مفهوم فرهنگ برای وی اجتناب ناپذیر خواهد بود. همچنین قومیت های مختلف ایرانی و فرهنگ های خاص هر یک، در کنار انسجام فرهنگی ملی، خود از عمده ترین جاذبه های گردشگری ایران تلقی می شود.

سیر شکل گیری نظام عشایری، مناطق مختلف فرهنگی ایران، ویژگی ها و جاذبه های اقوام ایرانی، آداب و رسوم و… برخی از عناوین این ماده درسی است .

7. شناخت موزه های ایران

تعریف موزه، بخش های آن و اصطلاحات موزه داری، معرفی موزه های مشهور ایران و جهان همچنین روش های راهنمایی در موزه و نیز بازدید از موزه ها سرفصل های در نظر گرفته شده این درس می باشد .

8. زبان تخصصی

آشنایی با اصطلاحات انگلیسی مرتبط با توانایی راهنمایان، شهرهای مهم توریستی ایران، هنر و معماری ایران، تاریخ و فرهنگ ، آداب و رسوم و نیز متون عرفانی و اسطوره ای، برای یک راهنما به ویژه راهنمای تورهای ورودی، لازم و ضروری است. شایان ذکر است راهنمایان غیر انگلیسی زبان نیز باید در حد قابل قبولی با عناوین یاد شده آشنایی داشته باشند.

9. جغرافیای گردشگری ایران و نقشه خوانی

تعاریف و مفاهیم جغرافیا، ویژگی های جغرافیای ایران و اثرات آن بر گردشگری، نحوه منطقه بندی جغرافیایی، همچنین آشنایی با نقشه و کاربردهای آن، مسیریابی و استفاده از ابزار مربوطه ، نرم افزارهای نوین و کاربرد آنها در گردشگری از موضوعاتی است که در این درس به آن پرداخته می شود .

10. شناخت روحیات ملل

درس شناخت روحیات ملل، درباره خصوصیات رفتاری ملت ها است. آشنایی با روحیات و ویژگی های رفتاری سایر ملل (مردم آسیای جنوبی و خاورمیانه، مردم اروپا، آفریقا و آمریکا) و نیز آشنایی با خلقیات مردم ایران، برقراری ارتباط موثر هم در نقش جامعه میزبان و هم در جایگاه میهمان را موجب می شود .

11. فنون و مهارت های تورگردانی

به جرات می توان گفت مهارت تورگردانی مهم‌ترین مهارتی است که راهنمای تور باید بر آن تسلط کامل داشته باشد.

تعریف و مفهوم انواع تور و تورلیدر، شیوه برنامه ریزی و کنترل سفر، گزارش نویسی، مدیریت بحران در سفر، اشراف بر شرح وظایف و مسئولیت ها، روانشناسی گردشگری و … عمده مسئولیت های یک راهنمای تور است .

12.  کمک های اولیه و فوریت های امدادی

سلامت و امنیت مسافران در سفر بسیار اهمیت دارد؛ بنابرین آشنایی با بهداشت عمومی و بهداشت سفر، بیماری های رایج در سفر (ناشی از تغییر مکان و جابجایی)، تغذیه مناسب سفر و از همه مهم تر کمک های اولیه و فوریت های پزشکی برای مقابله با شرایط تهدید کننده حیات بسیار ضروری است .

13. اخلاق حرفه ای گردشگری و الگوهای رفتاری

اشراف بر تعاریف و اصول استاندارد های بین المللی اخلاق حرفه ای، آداب و احکام سفر (کدهای اخلاقی در گردشگری)، ویژگی رفتاری مشاغل مختلف در صنعت توریسم (میهمان نوازی، سلامت رفتاری، رعایت حقوق گردشگران و …) برای یک راهنمای تور، به عنوان حلقه ارتباطی میان مسافران و جامعه میزبان، امری اجتناب ناپذیر است.
راهنمای تور

ویژگی های دوره

 • درس 15
 • آزمونها 0
 • مدت زمان 8 ماه
 • سطح مهارت کاربردی تخصصی
 • زبان انگلیسی و غیرانگلیسی
 • دانشجو 109
 • گواهی نامه بله
 • ارزیابی خود
کارنامه شما به شرح زیر میباشید : تورلیدری : مثال1 : 19/75 مثال 2: 19/25

نظرات

میانگین امتیاز

0
0 امتیاز

جزئیات امتیاز

5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
2,500,000 1,325,000